У Бурштині презентували «Пласт» – ГОРОДЕНКА СЬОГОДНІ

У Бурштині презентували «Пласт»

28 лютого, в деяких школах Бурштина провели презентацію скаутської організації «ПЛАСТ», пише сайт Бурштин Сьогодні з посиланням на Бурштинську міську раду.
Учні 5-7 класів мали нагоду послухати розповідь про становлення та розвиток організації,принципи та аспекти її діяльності, межі розповсюдження.
Презентувати «Пласт» приїжджали рогатинські пластуни очолювані Сергієм Федунишиним. А відбувалися такі заходи за ініціативи відділу молоді та спорту Бурштинськоїміської ради.
За словами спеціаліста відділу Миколи Шкарповича, ідея розвинути «Пласт» у Бурштині прийшла давно, проте тільки тепер появилася можливість для її реалізації. «Сподіваюсь, учні зацікавляться Пластом і у Бурштині вже скоро постане своя первинна організація – зазначив Микола Васильович.
Надалі презентації планують продовжити.

Нагадаємо, на сесії 26 грудня минулого року Сергій Федунишин вручав бурштинцям Віфлеємський вогонь миру.

Також зазначимо, що вітаючись на урочистостях, пластуни промовляють один другому «СКОБ» та підносять при цьому догори праву руку із випростаними трьома пальцями — символом трьох головних обов’язків пластуна. Слово «СКОБ» означає назву породи орла — скоба білохвостого. Пластуни прийняли його як свій символ. Гасло «СКОБ» є початком слів Сильно Красно Обережно Бистро, які повинні бути характерними рисами усіх пластунів.

Довідка Вікіпедії:

«Пласт» — національна скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повноцінних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.
Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р., попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 р., який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.
Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (Між ними Пласт у США, Пласт в Аргентині, Пласт у Канаді) та об’єднує пластунів України й української діаспори. В Україні кількість пластунів становить 6 000 осіб. Діє організація у 24 регіонах України.

Джерело: Бурштин Сьогодні

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли, но что-то пошло не так (ФОТО)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*